Novinky

Novinky, dizajnové štýly, riešenia a nápady.

  • Tu treba dat popis

Novinky

Geberit

Novinky v dlažbách
 


Riešenia a nápady

Riešenia pre malú kúpeľňu

Keď premýšľate o novej kúpeľni, predstavujete si väčšinou krajšie obkladačky, väčšiu vaňu, alebo priestrannú sprchu, praktickejšie dizajnové  umývadlo, ktoré vidíte na stránkach časopisov. Ani pri rekonštrukcii bytovej kúpeľne, nemusí byť sen o vašej kúpeľni nereálny.

Zverte to do rúk našich dizajnérov. Vieme  vám pomôcť vizualizáciou priestoru a uložením zariaďovacích predmetov a výberom obkladov a dlažieb, vďaka čomu získate viac miesta, šikovnejšie usporiadanie a samozrejme cenovú úsporu, a štýl dizajnu vašej kúpeľne, ktorý ste si vysnívali. V prvom rade nesmiete zanedbať prípravu priestoru a podkladu. V bytovej kúpeľni vždy bojujeme o centimetre.

Zvážte si vaše priority. Vaňa ,alebo sprcha? Viete relaxovať vo vani a využívať ju maximálne, ak máte malé deti, alebo na pôdoryse malej vane môžete mať veľký a pohodlný sprchový kút a navyše bezbariérový v úrovni podlahy.

Uvažujte aj o rôznych možnosti zväčšenia vašej kúpeľne smerom ukrojenia chodby, alebo izby, aj centimetre pomôžu. Priestor ušetríte aj zabudovaním  púzdra, posuvných dverí do priečky. Viac miesta získate aj spojením kúpeľne a toalety. Nie je to však riešenie pre viacčlennú rodinu. Omnoho zložitejšia je výmena pozícií miestností, kúpeľňa je viazaná na zvislé rozvody a vedenie inštalácií.

Praktické je umiestniť zariaďovacie predmety čo najbližšie k vedeniam inštalácií. Veľká úloha je umiestnenie práčky, sú na zváženie možnosti v inej časti bytu, v kuchyni, vo vstavanej skrini v predsieni, v komore ? Samozrejme s prístupom k vode a odpadu.

Podklad pod obklady a dlažby je veľmi dôležitý, hlavne hydroizolácia celej kúpeľne! Vyvarujete sa tým vlhkým škvrnám, plesniam a opadávaniu obkladov. Vysušiť a zohriať priestor kúpeľne nám pomáhajú aj  elektrické sušiaky, radiatory rôznych rozmerov, dizajnov, kovové, zrkadlové, elektrické aj kombinované. Pomôcť pri vykurovaní si môžete aj zabudovaním elektrického roštu.

Výber obkladov a dlažieb je náročný, vzhľadom na ich množstvo rôznych rozmerov, dizajnov, štýlov. S tým vám radi poradíme a pomôžeme, vytvorením vizualizácií vašej kúpeľne, podľa vášho pocitu a výberu. Aby ste zabránili fádnosti, striedajte rôzne farby, veľkosti a hĺbky priestoru. Overený trik, je aj použitie bledších farieb a optické zväčšenie veľkým zrkadlom. Nezanedbateľné je praktické umiestnenie skriniek, políc a úložných priestorov pre hygienické prostriedky, uteráky, zrkadlových skriniek.

Pri plánovaní kúpeľne je veľmi dôležitá aj príprava elektrických inštalácií, na prípravu zásuviek, vývodov pre led zrkadlá a dôležité centrálne svietidlo, či led pásiky do ník, nasvietenie bodovkami atd. na  podporenie celkového dojmu kúpeľne a napríklad  aj príprava na  zapojenie bidetového  sedátka na wc .V príprave na  inštalácie pre batérie nezabúdajte ešte pred obkladaním! Ak chcete mať pod omietkové batérie.

Pred každou rekonštrukciou  si dajte poradiť praktickými radami, novými technológiami, novinkami v dizajne interiérov, cenovými reláciami s našimi predajcami, realizačnou firmou a spoločne sa dopracujeme k vašej vysnívanej kúpeľni. Prajeme veľa úspechov.

Kolektív DomSTAVU wink