Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
DomSTAV, s.r.o predajňa stavebnín,kúpeľnový ateliér

Wellness

Vážení zákazníci,

aj v našich podmienkach si malé rodinné Wellness môže dovoliť každá rodina. So zakúpením jednoduchej a cenovo nenáročnej masážnej ručnej spršky môžete začať s dennou masážou pokožky. Svoju imunitu posilňujete pri striedaní teplej a studenej vody prepínaním viacerých trysiek. 

Pri tvorbe novej kúpeľne alebo rekonštrukcií, Vám odporúčame použiť do sprchových kútov sprchové panely, sety s hlavovou sprchou, s AIRmasážou alebo zabudované pod-omietkové systémy s termostatickou batériou a bočnými masážnymi tryskami, hlavovou a ručnou sprškou. Veľkou výhodou vo vašej kúpeľni je pohodlná vaňa, v kombinácii s masážnou ručnou sprškou. Avšak najideálnejšia pre domáci relax je vaňa s hydromasážnym systémom, s jednoduchým alebo automatickým ovládaním. Obsahuje: 

 • Klasickú  vodnú masáž - trysky po obvode vane,
 • Relaxačnú AIRmasáž "perlička",
 • Colorterapiu - svetelná terapia s jedinečným vizuálnym a terapeutickým efektom vďaka dopadu svetla na pokožku celého tela.

Pre náročnejších je tu Parný box obsahujúci:

 • Parný generátor,
 • Hlavovú, ručnú spršku,
 • Termostatickú batériu,
 • Chrbtové trysky,
 • Vaničku a sedátko,
 • Rádio,
 • Ventilátor,
 • Chromoterapiu,
 • Sprchovací kút s 6mm bezpečnostným sklom - u niektorých výrobcov montáž zadarmo.

Ponúkame výrobky od dodávateľov európskych a svetových značiek hydromasážnych a wellness produktov.                

          

 

 

 

 

Čo je to Wellness?

V súčasnej dobe sa dostáva do popredia úplne nový trend, ktorý sa volá Wellness. Hovorí sa dokonca o tzv. Wellness revolúcii. Ide o nové odvetvie, ktoré sa zaoberá starostlivosťou o človeka a o jeho fyzické i duševné zdravie. Wellness sprevádza novú vlnu starostlivosti o zdravie, ktorá prerastá známy, aj u nás zdomácnený fitness. Už nejde len o zdatnosť, ale o celý životný štýl, v ktorom zdatnosť hrá najdôležitejšiu úlohu ako základ zdravého spôsobu života vyvolávajúceho pohodu. Wellness je vlastne zdravý životný štýl.

Cieľom tohto odboru je pomôcť nájsť ľuďom v dnešnom modernom svete cestu ku kvalitnému a plnohodnotnému životu. V prvom rade tak, aby sa človek cítil dobre a aby čo najviac zabránil procesu starnutia. Starnutiu sa nevyhne nikto, ale čo je dôležité, nemusíme starnutie na sebe pociťovať a nemusí byť na nás vidieť .

Čo teda spôsobuje to, že sa cítime unavení, trápime sa s chorobami a pociťujeme známky starnutia? Odpoveď nájdeme práve v štyroch častiach Wellness. Ešte pred dvadsiatimi rokmi sme verili tomu, že naše zdravie a dĺžka života sú ovplyvnené predovšetkým genetikou, že sa s predpokladmi k  ich vývoju rodíme, a že ich môžeme sami ovplyvniť len čiastočne. Posledné štúdie naopak ukazujú, že z 80% môžeme svoje zdravie ovplyvniť práve spôsobom nášho života a správnou životosprávou .

Wellness je moderným trendom, ktorý sa postupne stáva neoddeliteľnou súčasťou života všetkých, ktorým záleží na tom, aby sa cítili dobre nielen dnes, ale aj keď im bude päťdesiat, šesťdesiat, sedemdesiat a viac. Je to odbor pre ľudí, ktorí si uvedomujú, že sa o seba musia celý život starať preto, aby si vo vyššom veku mohli užívať svoj život naplno a neboli závislí na starostlivosti doktorov. Wellness je okrem iného aj určitá prevencia pred chorobami.

Svetoznámi ekonómovia ako Paul Zane Pilzer dospeli k záveru, že odbor Wellness predstavuje najrýchlejšie sa rozvíjajúci odbor pre nasledujúce desaťročie .

Mať celoživotne dobrú kondíciu nie je len pre niekoľko vybraných jedincov. Tešiť sa z Wellness môže ktokoľvek! Väčšina ľudí si zvykla žiť v strese, stále sa ponáhľať a myšlienky sústrediť len na to, ako prežiť celý deň. Majú len málo času na premýšľanie o tom, ako si život uľahčiť.

V súčasnosti stále viac spomínané slovo Wellness predstavuje predovšetkým relaxáciu, ktorá je v dnešnej hektickej dobe veľmi dôležitá a má blahodárne účinky na ľudské telo i ducha . Vo svete sa dnes čoraz viac kladie dôraz na zdravý životný štýl a tento trend začína byť aktuálny aj v Slovenskej republike .

Medzi produkty, ktoré sú so slovom Wellness bezprostredne späté, patria okrem klasických fínskych sáun tiež infrasauny, bylinné kúpele, parné kúpele, tepidária, ďalej relaxačné lôžka, odpočivárne a ochladzovne. V neposlednom rade do Welness samozrejme patria solária, solárno-relaxačné lúky a whirlpooly. To všetko môže slúžiť pre súkromné, ale aj verejné účely pri dodržaní najprísnejších hygienických podmienok .


 


606749

15.10.2019
Úvodná stránka